Czym tak naprawdę jest oklejanie samochodów folią?

Oklejanie samochodów folią to jedna z najpopularniejszych i najtańszych metod zmiany koloru auta. Oklejanie samochodów wymaga dużego doświadczenia, ogromnej precyzji i specjalistycznych narzędzi. Folia przeważnie wylewana jest na karoserię samochodu, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby okleić pozostałe elementy lakierowane. Zmiana koloru to oczywiście nie jedyne zalety folii. Jej ogromnym plusem są także właściwości ochronne. Folia jest doskonałym zabezpieczeniem na zabrudzenia, zarysowania i blaknięcie koloru lakieru.

Dla kogo jest folia ochronna?

Profesjonalne oklejanie samochodów folią to doskonała propozycja praktycznie dla wszystkich kierowców. Jest to wspaniałe rozwiązanie zarówno dla klientów indywidualnych, jak i również dla firm, które chcą ujednolicić kolorystycznie swoją flotę pojazdową. Folia cieszy się olbrzymim zainteresowaniem także przez firmy leasingowe oraz korporacje taksówkarzy.

Ile trwa proces oklejania samochodu?

W profesjonalnych warsztatach cały proces oklejania auta trwa zazwyczaj od 3 do 5 dni. Wszystko tak naprawdę zależy od wielkości auta, zakresu poszczególnych prac oraz od stopnia trudności. Aby efekt oklejania był satysfakcjonujący, warto skorzystać z pomocy profesjonalnych ekip, które od wielu lat specjalizują się oklejaniem samochodów i mogą pochwalić się ciekawym portfolio.

Czy można okleić każdy element karoserii?

W dzisiejszych czasach bez żadnego większego problemu możemy okleić wszystkie elementy lakierowane i plastikowe o gładkiej powierzchni. Nie można foliować jedynie porowatych plastików, które nie spełniają norm przyczepności.