Czym wyróżniają się opony Michelin Energy Saver?

Popularne opony Michelin Energy Saver oparte są na zaawansowanej technologii Eco N Grip, której głównym zadaniem jest przede wszystkim wzmocnienie wiązań międzycząsteczkowych w gumach. Z praktycznego punkt uwidzenia oznacza to, że opony firmy Michelin nagrzewają się zdecydowanie mniej, dzięki czemu mogą pochwalić się lepszą żywotnością.

Jakie są zalety technologii Eco N Grip?

Jak wspomniano we wstępie mniej rozgrzane opony oznaczają dłuższą żywotność i lepszą redukcję spalania. Technologia ta przyda się przede wszystkim w sezonie letnim. Wynika to oczywiście z tego, że właśnie w tym okresie asfalt topi się pod wpływem wysokich temperatur.

Budowa opon – co trzeba wiedzieć?

michelin energy saver

Oryginalne opony Michelin Energy Saver wyróżniają się również wewnętrzną warstwą polimerów, które znajdują się bezpośrednio pod bieżnikiem. W dużej mierze to właśnie obecność polimerów znacząco poprawia efektywność energetyczną nowoczesnych opon Michelin. Asymetryczne bieżniki Energy Saver+ mogą pochwalić się idealną przyczepnością do podłoża. Profesjonalne opony Michelin Energy Saver poradzą sobie na każdym rodzaju nawierzchni.

Charakterystyczne szerokie rowki

Szerokie rowki bardzo szybko odprowadzają wodę, dzięki czemu olbrzymie możliwości opon Michelin Energy Saver nie maleją nawet przy bardzo ulewnej pogodzie. Dzięki zaawansowanemu systemowi redukcji temperatury znacząco poprawia się przyczepność, droga hamowania i komfort jazdy. Energy Saver to niesamowite opony od firmy Michelin, które warte są praktycznie każdych pieniędzy.