Dlaczego warto wybrać szczotkę do mycia samochodu?

Wiele osób uważa, że szczotka do mycia samochodu to najgorsze co można zrobić swojemu lakierowi. Osoby te uważają, że włosie szczotek doprowadza lakier do ruiny, generując na jego powierzchni tysiące mikroskopijnych rysek. Jak to zatem jest z tą szczotką do mycia samochodu? Czy faktycznie jest tak złym rozwiązaniem? A może jednak warto dać jej szanse i przekonać się, że daje też wiele dobrego?

Skąd złe opinie o szczotce?

To prawda, szczotka mycia samochodu może być źródłem olbrzymich uszkodzeń lakiery samochodowego. Powodem takiego stanu rzeczy jest nie jednak sama szczotka, lecz jej zaniedbanie. Włosie szczotki jest bowiem materiałem, który się zużywa. Powoduje to, że stara i zniszczona szczotka, której włosie jest już mocno zużyte, będzie powodowała liczne rysy. Przyjmuje się, że tak naprawdę szczotkę powinno się wymieniać już po około 3-4 miesiącach, ponieważ po tym czasie jej włosie twardnieje i nie nadaje się już do mycia samochodu.

Dlaczego warto wybrać szczotkę?

Gdy pamięta się o tym, że szczotkę trzeba okresowo wymieniać, okazuje się, że jest ona nie tylko w pełni bezpieczna dla lakieru, lecz dodatkowo posiada niezwykle korzystne dla niego właściwości. Warto tu wymienić przykładowo to, że bardzo skutecznie ona czyści lakier, więc całe mycie można wykonać o wiele szybciej. Dodatkowo dzięki licznym akcesoriom, takim jak podajnik na szampon, czy też teleskopowa rurka, jest to sposób mycia o wiele wygodniejszy, niż przykładowo przy użyciu polecanej powszechnie gąbki.
Jak więc widać, szczotka nie jest taka straszna.