Jaguar XF – wyjątkowy samochód klasy premium.


Jaguar XF to przedstawiciel wyższej klasy średniej segmentu E. Model ten w ofercie brytyjskiego koncernu jest w ofercie od 2008 roku i jest jedynym samochodem z linii tego producenta, który występuje też w odmianie kombi (nazwanej sportbrake). Na drodze Jaguar to samochód, który rozpoznać można z daleka ze względu na wyjątkowe wzornictwo i drapieżny charakter.


Generacja X260 po odświeżeniu

Jaguar XF przeszedł w 2020 roku facelifting. Nie tylko podniesiono jakość materiałów użytych we wnętrzu pojazdu, ale również wprowadzono nowy system multimedialny – Pivi Duo, znacznie bardziej responsywny od tego, który był obecny w tym modelu od 2015 roku. Cechą charakterystyczną wnętrza po odświeżeniu jest centralnie umieszczony czytelny wyświetlacz pozwalający na zarządzanie całym samochodem, oraz nowa znacznie zgrabniejsza kierownica. Producent zrezygnował z charakterystycznego pokrętła zmiany biegów, które zostało zastąpione bardziej powszechną na rynku klasyczną dźwignią. Wnętrze jest luksusowe, lecz w dobrym guście i zdecydowanie nie można powiedzieć, że jest przesadzone.


Jaguar, samochód czy coś więcej?

Kupując auto tej marki, z pewnością zauważysz, że nie jeździ ich za dużo po drogach. To sprawia, że jest to samochód egzotyczny i przyciągający wzrok. Linia nadwozia jest piękna, a gama silników dostępnych w tym modelu potrafi dać mnóstwo radości za kierownicą. Jaguar XF projektowany był z myślą o kierowcy, lecz ilość miejsca w środku i wyposażenie sprawiają, że jest to samochód, do którego jeśli zajdzie taka potrzeba zmieścisz też wózek i fotelik na tylnej kanapie. Jest to idealny wybór dla osób chcących podróżować w wysokim standardzie i jednocześnie czerpiących przyjemność z jazdy.