Jak wyczyścić skórzaną tapicerkę?

Skórzana sofa wygląda bardzo ładnie, traci już nie co na swoim wyglądzie gdy się zabrudzi. Jednak są specjalne środki do czyszczenia skóry jak również są domowe sposoby, dzięki którym możemy wyczyścić tapicerkę ze skóry.

RÓŻNE ZANIECZYSZCZENIA RÓŻNE SPOSOBY CZYSZCZENIA

Najważniejsze jest by tapicerka skórzana po wyczyszczeniu zyskała swój blask, dlatego zawsze przed rozpoczęciem czyszczenia dobrze jest sprawdzić jego efekt w mało widocznym miejscu. Na różne problemy ze skórą na meblu są różne sposoby, toteż wszystko zależy od tego co dolega naszej skórzanej kanapie.
Czyszczenie tapicerki skórzanej to proces długotrwały, ponieważ wszystko należy zrobić dokładnie.

CO NA JAKIE ZABRUDZENIA

Gdy mebel obity skórą jest zakurzony i lekko przybrudzony, wtedy wystarczy do mycia tylko woda z mydłem siodlarskim. Taką miksturę robi się w ten sposób, że gotuje się wodę z amoniakiem 20 % zmieszaną z szarym mydłem. Przy pomocy delikatnej gąbki rozpoczyna się czyszczenie tapicerki skórzanej. Substancję wciera się kolistymi ruchami a następnie jej nadmiar wyciera się suchą szmatką.

Zatłuszczoną tapicerkę skórzaną czyści się szmatką nasączoną naftą, benzyną lub spirytusem.

Wszelkiego rodzaju zadrapania możemy tuszować woskiem, którego kolor dobierzemy do koloru tapicerki. Natomiast plamki i odbarwienia możemy delikatnie przykryć tuszem wodoodpornym w przybliżonym kolorze.

Samo czyszczenie skórzanej tapicerki nie jest trudne, wymaga tylko dobrania odpowiedniego sposobu i poświęcenia czasu.