Jaka myjnia samochodowa jest najlepsza?

W naszym kraju systematycznie przybywa samochodów, a coraz więcej kierowców zaczyna świadomie dbać nie tylko o stan techniczny, ale też i o wygląd swoich aut. Dla największych pasjonatów czterech kółek to ciężki grzech, żeby poruszać się brudnym autem.

W rezultacie, do podstawowych usług stosowanych przez kierowców należy mycie samochodu. Dziś mało kto myje auto ręcznie przed blokiem czy na posesji. Zdecydowanie lepiej jest skorzystać z myjni, gdzie można to zrobić zdecydowanie szybciej i bardziej ekologicznie.

Rodzaje myjni samochodowych

Samych rodzajów myjni, z jakich mogą skorzystać polscy kierowcy, jest co najmniej kilka, ale najpopularniejsze są dwa. W myjni automatycznej nie trzeba robić w zasadzie nic, wystarczy wjechać autem, uiścić opłatę i nacisnąć jeden lub kilka przycisków na panelu sterowania.

Innym popularnym rodzajem myjni jest myjnia bezdotykowa w Car-Spa. Tego typu myjnia samochodowa jest dużo tańsza, ale też trzeba samochód umyć samodzielnie. Jest to jednak dobre rozwiązanie, gdy nie potrzeba aż tak dokładnie myć auta, lub gdy chce się położyć nacisk na umycie jakiegoś konkretnego elementu auta.

Jaka myjnia samochodowa najlepsza?

Co do tego, opinie są podzielone. Wielu kierowców woli skorzystać z myjni automatycznej, aby uniknąć zamoczenia lub pobrudzenia się. Z kolei wielu twierdzi, że taka myjnia samochodowa nie myje dokładnie auta i woli zrobić to dokładniej na myjni bezdotykowej, aby zwrócić szczególną uwagę na miejsca, gdzie samochód brudzi się najbardziej. Większość kierowców jednak zapewne korzysta z różnych typów myjni samochodowych.