Kilka słów o politurze samochodowej

Każdy kierowca, któremu zależy na doskonałym wyglądzie jego auta co jakiś czas przeprowadza zabiegi sprawiające, że lakier na samochodzie będzie się prezentował jak nowy. Odświeżanie lakieru można wykonywać na wiele sposobów. Najlepszą opcją jest jednak samodzielne wykonanie wszelkich czynności, co spowoduje sporą oszczędność pieniędzy, a także satysfakcję z wykonanego zadania. Najlepiej się do tego nadają politury samochodowe.

Na co zwracać uwagę podczas doboru politury samochodowej?

Na rynku można znaleźć bardzo wiele różnych rodzajów politur samochodowych. Poleca się takie, w których są zawarte wysokiej jakości nanocząsteczki oraz wosk. Przed przeprowadzaniem czynności polerujących należy koniecznie zwrócić uwagę do jakiego rodzaju lakierów służy dany preparat oraz czy jest przeznaczony do manualnego użycia czy może do maszyny polerskiej.

Czy politura samochodowa niszczy lakier?

Wiele osób uważa, że preparaty do politury niszczą lakierowaną powłokę. Według opinii profesjonalnych lakierników nie ma takiej możliwości. Politura samochodowa jest bowiem środkiem czyszcząco-konserwującym, który posiada cząsteczki ścierne, ale służące do usunięcia zanieczyszczeń i zmatowień. Są one na tyle drobne, że mają wyłącznie lekko ścierne właściwości. Nie naruszają więc w żaden sposób struktur lakierniczych. Konserwują również oczyszczony lakier oraz dokonują zabezpieczenia przed zagrażającymi czynnikami atmosferycznymi. Politury samochodowe są również w stanie pogłębić kolor i połysk lakieru, zaś nanocząsteczki dają efekt wygładzenia powierzchni lakieru.