Rodzaj bieżnika w samochodzie

Rynek opon letnich to bardzo szeroki zakres różnorodnych modeli. Zanim podejmie się ostateczną decyzję jaki model opony wybrać warto jest określić między innymi rodzaj bieżnika, który wpływa na poziom zaawansowania ogumienia.

Wady i zalety różnych bieżników


Wymienić można trzy rodzaje bieżników:
– symetryczne
– asymetryczne
– kierunkowe.
Symetryczne opony letnie są bardzo chętnie wybierane przez kierowców. Wynika to między innymi z tego, że takie ogumienie jest w stanie zapewnić odpowiedni poziom komfortu akustycznego. W ten sposób żywotność takich opon w okresie letnim jest optymalna. Jednocześnie są to wyroby, które doskonale sprawdzą się w samochodach miejskich o małym i średnim litrażu oraz niedużych mocach silnika.
Asymetryczne opony to produkty, które montowane bywają oryginalnie w coraz większej liczbie samochodów klasy średniej oraz wyższej. Takie ogumienie oferuje cichą pracę. Jednocześnie są to ekonomiczne wyroby.

Opony kierunkowe


Modele kierunkowe opon mają bieżnik w kształcie litery V. Taki bieżnik doskonale odprowadza wodę. Jednocześnie oferują optymalną reakcję na przyśpieszanie oraz hamowanie. W ten sposób sprawdzają się w przypadku samochodów kierowców, którzy preferują dynamiczną jazdę.

Więcej informacji tylko w tym miejscu