Całoroczne opony Crossclimate+, czy są wart swojej ceny?

Crossclimate+ to kolejna propozycja firmy Michelin, która cieszy się sporą popularnością wśród miłośników 4 kółek. Tym razem chodzi o opony z homologacją letnią, które z powodzeniem można wykorzystać do jazdy w warunkach zimowych. Ten całoroczny produkt ma być gwarantem wygodnej podróży w każdych warunkach. Czy faktycznie tak jest? Jak sprawdzają się opony Crosslimate+ na drodze?

Kilka słów o Crosslimate+

Michelin Crossclimate+ (znajdziesz tutaj) to druga generacja opon całorocznych wypuszczonych przez francuską firmę. Odpowiednio skomponowana mieszanka gum ma zapewniać dobrą twardość bez względu na panującą temperaturę. Zgodnie z zapewnieniami producenta opona ta ma twardnieć, gdy jest zimno i ulegać zmiękczeniu, gdy temperatura jest wysoka.

Jedną z głównych zalet tych opon jest niski poziom generowanego hałasu. Nie ma znaczenia czy jedziemy po nawierzchni suchej, czy mokrej, opony te są praktycznie niesłyszalne. Osoby, które jeżdżą na nich, zauważają sporą wytrzymałość, którą przeważnie charakteryzują się twardsze mieszanki letnie.

Dlaczego warto kupić Michelin Crossclimate+

Jak pokazały testy opony Michelin Crossclimate+ zapewniają bardzo dobre właściwości zarówno w zimie, jak i w lecie. Nie licząc skrajnych warunków zimowych gwarantują podobny poziom przyczepności, jak opony sezonowe.

To bez wątpienia ogromna zaleta, która sprawia, że opony całoroczne Michelin cieszą się tak dużą popularnością. Chcesz zapomnieć o sezonowej wymianie opon? Zainwestuj w Michelin Crossclimate+, a nie będziesz musiał stać w kolejce u wulkanizatora.