Czym wyróżniają się ksenony?

Ksenony to typ oświetlenia, jaki z powodzeniem znajdziemy zarówno w drogich, jak i tanich autach. Często jest to wyposażenie, bez którego kierowca nie wyobraża sobie zakupu pojazdu. Czym odznaczają się reflektory ksenonowe? Czym są ksenony? Jakie mają zalety?

Reflektory ksenonowe

Co ciekawe, pierwszym autem, jaki został wyposażony w reflektory ksenonowe, było BMW Serii 7 (stworzone w 1991 roku). Na początku konkurencja sceptycznie podchodziła do takiego rozwiązania, gdyż było ono dosyć drogie w produkcji. Aktualnie cena ksenonów jest znacznie niższa, natomiast rynek jest zalewany masą próbek, które często nie spełniają norm. Warto zatem pamiętać o sprawdzonej marce i najlepszej jakości, tak aby ksenon spełnił swoje zadania.

 

Pojęcie ksenonów

Warto zauważyć, że ksenonowe reflektory emitują światło podobne do światła naturalnego. Zalety takiego oświetlenia podziwiać można głównie po zapadnięciu zmroku. Mocne oświetlenie bardzo dobrze wskazuje drogę, jednocześnie dając nam komfort podczas jazdy. To białe światło o niebieskim odcieniu ma za zadanie sprawiać, że oczy kierowcy nie męczą się tak szybko. Kolejnym atutem jest fakt, że dzięki mocnemu oświetleniu już z daleka widać także nasze auto. Lampy ksenonowe emitują dwukrotnie jaśniejsze strumienie niż lampy halogenowe. Nie zapominajmy o kontrolowaniu ich ustawienia, tak aby nie oświetlały innych uczestników ruchu drogowego.

Ksenon to rozwiązanie, jakie jest spotykane w wielu samochodach. Nie od dziś cieszy się sporym uznaniem na rynku.