Jakie usterki elektryk samochodowy naprawia najczęściej?

Nowoczesne samochody naszpikowane są elektryką, dlatego też doświadczeni elektrycy samochodowi muszą radzić sobie z wieloma zadaniami. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą poznać najpopularniejsze usterki z którymi przychodzi się do warsztatów samochodowych.

Awaria alternatora

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że awarii najczęściej ulega alternator. Główną przyczyną usterki jest nie tylko zużyta szczotka albo uszkodzony regulator napięcia, ale również uszkodzony mostek diodowy. Dobry elektryk samochodowy powinien sprawdzić również uzwojenia wirnika albo stojaka, gdzie niestety może dojść do zwarcia. Niestety w każdym tym przypadku elektryk musi wymontować i rozebrać alternator. Przy awariach elektryki niezbędne jest także podłączenie specjalnego sprzętu do diagnostyki.

Z jakimi usterkami elektryk samochodowy walczy najczęściej?

Elektrycy samochodowi bardzo często zmagają się z akumulatorami. Za awarię tego podzespołu może odpowiadać nie tylko zanieczyszczone lub skorodowane zaciski, ale również niski poziom elektrolitu albo zwykłe rozładowanie. Mało kierowców zdaje sobie sprawę z tego, że akumulator może odmówić posłuszeństwa również z powodu zwarcia, dlatego też warto w takiej sytuacji skorzystać z fachowej pomocy. W przypadku rozładowania można skorzystać oczywiście z pomocy prostownika. Przy pozostałych awariach niestety niezbędna jest wizyta w warsztacie samochodowym. Elektrycy samochodowi z grupy NordAuto bardzo często naprawiają również reflektory główne. W większości przypadkach przyczyną usterki jest przypalony bezpiecznik albo żarówka. Niestety w nowych samochodach dostęp do niektórych elementów jest mocno utrudniony, dlatego też warto skorzystać z pomocy fachowcy.