Na tor kartingowy warto wybrać w gronie znajomych
Miło jest spędzać czas w gronie przyjaciół lub rodziny. Mówi się, że im więcej osób się bawi, tym atrakcja jest ciekawsza. Nic dziwnego, że dużym zainteresowaniem cieszą się tory kartingowe, na których można rozegrać rodzinne zawody lub stanąć w szranki ze znajomymi.
Jak jeździć gokartem?
Jazda gokartem nie jest skomplikowanym zadaniem. Zazwyczaj nie trzeba nawet używać hamulca, co umożliwia odpowiednio zaprojektowany tor kartingowy w Poznaniu też ma oferty takich atrakcji. To rozwiązanie jest o tyle wygodne dla początkującego kierowcy gokarta, że nie doprowadza się do zablokowania kół, co mogłoby okazać się problemem dla amatora przejażdżek. Jak więc zatrzymać gokart? Wystarczy zdjąć nogę z gazu. Tor kartingowy w Poznaniu też ma taki, to m.in. kilka ostrych zakrętów, które mogą wyglądać groźnie. Szybko jednak okazuje się, że można pokonać je bez problemu. Wystarczy odpowiedni balans ciałem.
Bezpieczeństwo i sygnalizacja
Pracownicy obsługujący tor kartingowy Poznań nie jest tu wyjątkiem, za każdym razem przypominają o obowiązujących w takim miejscu zasadach bezpieczeństwa. Wszystko po to, by dojechać gokartem szczęśliwie do mety, a czas spędzony na torze wspominać miło:
1.Podstawowa zasada to absolutny zakaz opuszczania pojazdu w czasie, gdy trwa wyścig.
2. Zabronione jest też wychylanie się z gokarta oraz wystawianie z niego rąk i nóg. O tym, czy można wyruszyć na tor, informuje lampka sygnalizacyjna.
3. Trzeba też zwracać uwagę na flagi, jakie podnosi pracownik toru. Szczególne znaczenie ma flaga żółta i czerwona. Żółta to znak, że na torze doszło do jakiegoś zdarzenia. W takim przypadku należy zwolnić i nie wolno wyprzedzać innych kierowców. Flaga czerwona zatrzymuje wyścig.