Opony zimowe 185/65 r15 – na co należy zwracać uwagę dokonując ich wyboru?

Zima w naszym kraju, chociaż zwykle jest bardzo łagodna, każdego roku potrafi nas zaskoczyć. Istotne jest więc dobranie takich opon, które będą sobie w stanie poradzić z odprowadzeniem śniegu, jak i zapobieganiem poślizgom na nawierzchni pokrytej lodem. Opony zimowe 185/65 r15, mające specjalnie przystosowany bieżnik, wspomagają bezpieczeństwo na drodze i chronią uczestników ruchu drogowego przed skutkami szaleństwa zimowego na drodze. 

Co oznacza zapis 185/65 R15? 

opony zimowe 185/65 r15

Zapis ten, skrywa w sobie sporo bardzo przydatnych informacji. Żebyśmy mogli świadomie podejmować decyzję odnośnie doboru ogumienia samochodowego, dobrze będzie się zorientować, jak można rozszyfrować wybrane jego części. Liczba 185, oznacza szerokość wybranych opon liczoną w milimetrach, tak zwaną szerokość danego bieżnika. 65, jest procentowym stosunkiem szerokości do wysokości ogumienia, na którego podstawie możemy się dowiedzieć, jaka jest rzeczywista wysokość opon. Litera R, to wskazanie na konstrukcję radialną tego produktu, zaś cyfra 15 to średnica felgi wyrażana w calach. 

Bardzo dobre właściwości ogumienia zimowego 185/65 R15

Podczas wybierania najlepszego dla wybranego samochodu ogumienia, trzeba zwracać uwagę na właściwości indywidualne każdego z modeli. Informacje na ich temat, umieszcza się na załączonych naklejkach. Mają one znacznie dla poziomu bezpieczeństwa jazdy samochodem. Opony, muszą zostać dobrane ze względu na drogę hamowania, maksymalną prędkość, czy też nośność.