Politura samochodowa – jak działa?

Auto detailing, jest obecnie tematyką niemającą końca. Praktycznie każdego dnia, na rynku dochodzi do pojawienia się produktów związanych ściśle z kosmetyką samochodową dla tejże gałęzi motoryzacji. Zdarzyć się może jednakże, iż niegdyś popularne produkty są odświeżane i dzięki temu mogą niejako doświadczyć swojej drugiej młodości. Do takich produktów, zaliczana jest między innymi politura do samochodu, znana także pod nazwą glaze. Jak właściwie działa politura samochodowa?

Co to jest politura?

politura do samochoduPolitura do samochodu to znany już od wielu lat kosmetyk do auta, przeznaczony do lakieru na karoserii. Od pewnego czasu środek ten, nazywa się coraz częściej, nie tylko przez użytkowników, ale także i producentów środkiem glaze. Zatem, czym jest dokładnie glaze? Jest to specjalistyczny preparat pod postacią mleczka, który należy zaaplikować na lakier niemalże identycznie, jak mleczko woskowe. Ma on nabłyszczać, ożywiać, wypełniać niewielkie rysy i nadawać intensywną barwę warstwie lakieru.

Politura – jak dokładnie działa?

Politura, za sprawą różnorodnych dodatków syntetycznych, nabłyszcza z powodzeniem karoserię naszego pojazdu. Jej najważniejsze zadanie, oparte jest jednakże na czymś zupełnie innym. Najważniejsza funkcja takiego środka, to szybkie poprawianie kondycji lakieru. Niewątpliwie nabłyszczanie zaliczane jest do takiego procesu, niemniej jednak jego lwią część stanowi usuwanie niewielkich niedoskonałości na lakierze. Mowa tutaj w szczególności o niewielkich rysach, czy też zmatowieniach.