Woskowanie tarczą obronną samochodu

Samochód każdego dnia jest narażony na działanie różnych szkodliwych czynników. Aby zapewnić dobrą i odpowiednią ochronę powierzchni auta, szczególnie zimą, kiedy mróz i deszcz niszczą, należy stosować wosk.

Promienie UV

Promienie ultrafioletowe przyczyniają się do tego, że warstwa lakieru może zacząć powoli matowieć. Pod wpływem ciepła lakier zaczyna mięknąć i się rozszerza. Należy pomyśleć o wosku jako filtrze przeciwsłonecznym do samochodu. Cienka ochronna warstwa wosku pozostawiona na lakierze samochodu tworzy barierę, która chroni go przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Wosk samochodowy zapobiegnie blaknięciu, odbarwieniu i utlenianiu, co zdarza się przez uszkodzenia słoneczne.

Ofertę wosku samochodowego, można znaleźć na Shiningcar.pl

Dlaczego woskowanie samochodu jest tak ważne

Błędy, kwaśne deszcze i inne żrące materiały mogą osiąść na farbie, powodując uszkodzenia, a jedynie przemalowanie może to naprawić. Warstwa wosku stworzy barierę między lakierem a resztą świata, dzięki czemu te zanieczyszczenia zostaną osadzone w wosku, a nie w samochodzie.

wosk samochodowy

Wosk nie jest w stanie usunąć rys z auta, jednak może niektóre z nich bardzo dokładnie wypełnić. Płytkie rysy wypełnione woskiem stają się znacznie mniej widoczne lub wcale nie są zauważalne. Dodatkowo wosk do samochodu to najprostszy sposób, aby samochód wyglądał na lśniący i nowy. Woskowanie z reguły zapewnia wspaniałą głębię i przejrzystość oraz dobrą ochronę.

Jednym z doskonałych powodów, dla których woskowanie auta jest bardzo użyteczne, jest fakt, że wosk znacznie ułatwi czyszczenie samochodu. Rzeczy, które kapią na samochód, zostaną wytarte w myjni samochodowej lub odpadną po usunięciu wosku. Bez warstwy wosku te rzeczy mogą wymagać pełnego usunięcia szczegółów, w tym farby.

Kiedy należy woskować samochód

Wosk należy nakładać co najmniej dwa razy w roku – raz na wiosnę przed letnimi temperaturami i raz przed zimą, aby chronić przed deszczem, śniegiem, solą i gradem. Jeśli chce się jeszcze bardziej chronić samochód, zaleca się woskowanie cztery razy w roku. Niezależnie od tego, jak często osoba decyduje się na woskowanie samochodu, warto wejść w ustaloną rutynę. Jeśli nie będzie się woskować samochodu wystarczająco regularnie, będzie on narażony na uszkodzenia kosmetyczne i blaknięcie lakieru, co może wpłynąć na wartość ogólną samochodu.