Opony 195/65 R15, czyli słowo o najlepszych oponach w tym rozmiarze

Opony 195/65 R15 są najpopularniejszym rozmiarem opon na polskich drogach. W poniższym artykule przedstawionych zostanie kilka opon wiodących marek właśnie w rozmiarze 195/65 R15. Czym się odznaczają, jakie mają parametry, które warto wybrać?

Opony 195/65 R15: Goodyear EfficientGrip Performance

Opony klasy premium, które wykazują bardzo dobrze zoptymalizowane parametry, zwłaszcza na mokrej nawierzchni (na suchej rzecz jasna również!). Ów model oceniany jest wysoko za efektywność paliwową, jednak generuje dużo hałasu, który jednak nie wpływa znacząco na komfort jazdy.

Fulda EcoControl HP

Opony klasy średniej, które są jednymi z najlepszych w rozmiarze opon 195/65 R15 na Miwan.pl. Ma wyjątkowo korzystną relację pomiędzy parametrami technicznymi, osiągami a ceną. Model ten wykazuje bardzo dobrą efektywność paliwową, ale nieco mniejsze osiągi na suchej i mokrej nawierzchni niż konkurencyjne modele tej klasy.

Hankook Kinergy Eco K425

Powyższy model jest reprezentantem opon klasy średniej, chociaż w krajach Europy Zachodniej ów model klasyfikowany jest często jako model segmentu premium. W Polsce również jest często klasyfikowany w ten sam sposób i zalicza się go zazwyczaj do segmentu premium, chociaż nie zawsze. Koreańskie opony Hankook są docenianie przez wielu użytkowników na całym świecie, natomiast model powyższy jest jedną z najlepszych opon do jazdy po suchej nawierzchni. Bardzo dobrze radzi sobie również na mokrej nawierzchni, nie generuje zbyt dużego hałasu i ma dobre parametry charakteryzujące efektywność paliwową.