Wszystko, co musisz wiedzieć o Ferrari Italia 458

Każda osoba, która choć trochę interesuje się motoryzacją, z pewnością doskonale rozpoznaje markę Ferrari. Jest to jedna z najbardziej popularnych marek samochodów, która należy do tak zwanej klasy luksusowej. Choć nigdzie nie trzeba jej przedstawiać, to wiele osób mogłoby nie rozpoznać niektórych modeli samochodów tej marki, jednak w 2007 roku Ferrari wypuściło samochód, obok którego nie da przejść się obojętnie. Tym samochodem jest oczywiście Ferrari Italia 458.

Samochód wielu możliwości

Italia 458 to prawdziwe cudo wśród luksusowych samochodów sportowych. Auto nie tylko prezentuje się wprost doskonale, ale także ma świetne możliwości. Do jego największych zalet należy przede wszystkim to, że samochód ten ma zdolność przyspieszenia do stu kilometrów na godzinę w zaledwie trzy i pół sekundy. Ten imponujący wynik jest jednak niczym przy świadomości, że Italia 458 potrafi rozpędzić się do trzystu czterdziestu kilometrów na godzinę.

Prawdziwa gratka dla fanów

Zagorzali fani marki byli bardzo szczęśliwi w 2013 roku, kiedy to Ferrari postawiło wyprodukować lepszą wersję tego auta. Już w sierpniu 2013 roku zaprezentowano nową i zarazem lepszą oraz bardziej dopracowaną wersję Ferrari Italii 458, samochód zyskał nazwę Ferrari Italia 458 Speciale. Wraz z nową nazwą otrzymał także silnik o pojemności 4.5 l, którego moc została zwiększona do aż 605 KM. Jednak największą niespodzianką był fakt, że auto posiadało najsilniejszą jednostkę V8, jaką zaprojektowali inżynierowie Ferrari podczas wszystkich lat swojej pracy.