Silesia Ring – co może zaoferować?

W Polsce funkcjonuje kilkadziesiąt mniejszych i większych torów wyścigowych. Z pewnością jednym z najpopularniejszych z nich jest ulokowany w Kamieniu Śląskim tor wyścigowy Silesia Ring: https://go-racing.pl/159-tor-silesia-ring-glowny

Ten wyjątkowy kompleks ze względu na doskonale rozbudowaną infrastrukturę każdego roku przyciąga tysiące fanów motoryzacji oraz osób powiązanych z tą branżą. Niemniej jednak tor posiada ofertę, która może być skierowana do znacznie szerszej grupy odbiorców. Co oferuje tor Silesia ring? Kto może skorzystać?

Eventy, imprezy i konferencje

W rzeczywistości sam tor wyścigowy jest jedynie częścią składową większego kompleksu. Oprócz toru na terenie obiektu odnajdziemy budynek administracyjno-konferencyjne Hospitality Center, hotel wraz z restauracją i kawiarnią Aviator oraz wyjątkowo dobrze wyposażoną strzelnicę. Na terenie obiektu znajduje się również lądowisko. O czym jeszcze warto wiedzieć?

W praktyce oznacza to, że tor wyścigowy Silesia Ring jest doskonałym miejscem na organizację najróżniejszych imprez motoryzacyjnych, eventów firmowych, konferencji, spotkań integracyjnych, czy też imprez okolicznościowych. Warto podkreślić, że na obiekcie ze względu na wyjątkowo dużą powierzchnię użytkową odbywać się może aż kilka eventów jednocześnie.

Hospitality Center

Mówiąc o wydarzeniach warto powiedzieć więcej na temat ośrodka Hospitality Center. W tym wyjątkowym budynku konferencyjno-usługowym odnaleźć można aż 11 różnych typów pomieszczeń. Jest tam sala eventowa, sala konferencyjna, lobby czy też VIP Room oraz pokój dla matki z dzieckiem. Sam budynek ma powierzchnię 1200 m i jest w stanie zmieścić nawet około 150 osób. Jednym z atutów budynku jest elewacja, która dzięki przeszkoleniu gwarantuje wyjątkowy komfort podczas oglądania wydarzeń na torze.

Niepowtarzalny tor

Koniecznie należy również powiedzieć kilka słów o samym torze. Aktualnie jest to najnowszy tor wyścigowy w Polsce, który może się pochwalić długością ponad 3,5 km. W praktyce oznacza to, że jest to drugi najdłuższy tor wyścigowy w kraju. Jego wyjątkowym atutem jest możliwość stworzenia aż 7 różnych konfiguracji, czego rezultatem może być aż 15 skrętów. Wyróżnia się również kilkoma wyjątkowo długimi prostymi. Najdłuższa z nich ma ponad 700 metrów!

Warto podkreślić, że mimo dużej ilości zakrętów oraz ekscytujących prostych tor jest w pełni zabezpieczony. Zastosowane zostały między innymi pułapki żwirowe, bariery energochłonne, czy też odwodnienie liniowe. W praktyce oznacza to, że tor jest bezpieczny niezależnie od warunków atmosferycznych. Kolejną cechą wyróżniającą ten obiekt na tle innych tego typu miejsc w Polsce jest obecność tarasu widokowego oraz wieży startowej.

Hotel i restauracja

W przypadku konferencji, czy też wieczoru kawalerskiego w wielu wypadkach warto zostać w obiekcie na noc. Na szczęście nie stanowi to żadnego problemu, ponieważ Hotel Aviator może zapewnić aż 40 miejsc zarówno w budżetowych pokojach, jak i w apartamentach. Niezależnie od standardu w każdym pokoju znajduje się klimatyzacja, telewizor, łazienka i dostęp do internetu.