Opony prosto z Emiratów Arabskich

Marka Zeetex dokładnie w dwadzieścia lat zbudowała sobie silną i niezależną pozycję na rynku oponiarskim, dzięki czemu dziś prowadzi sprzedać ogumienia w ponad osiemdziesięciu krajach na całym świecie. Ciekawostką jednak wydaje się fakt, że firma pochodzi z Emiratów Arabskich.

Charakterystyka opon Zeetex

Debiut marki Zeetex odbył się za sprawą letnich opon wyprodukowanych do samochodów osobowych. Później jednak szybko oferta dostawcy poszerzyła się o kolejne pozycje, to jest opony całoroczne oraz zimowe do samochodów terenowych i ciężarowych. Dziś, po kilkunastu latach, Zeetex produkuje także opony do SUVów z napędem 4×4, samochodów dostawczych, a także autobusów i ciężarówek.

Zeetex opony: co warto jeszcze wiedzieć?

zeetexW chwili obecnej spółka Zafco, która jest właścicielem Zeetex, posiada punkty dystrybucyjne w ponad osiemdziesięciu krajach. Co więcej, ogumienie tejże marki – zgodnie z testami Auto Bild – są podobne do opon klasy premium w przypadku hamowania na mokrej oraz suchej nawierzchni, a także są również bardzo ciche.

Nie da się także ukryć, że Zeetex dużą uwagę skupia na ekologii, w związku z czym opony posiadają małe opory toczenia, a jednocześnie – pozwalają oszczędzać paliwa bez spadku na komforcie czy bezpieczeństwie jazdy. Warto także wspomnieć, że Zafco produkuje również – oprócz ogumienia – smary oraz akumulatory, a linia produkcyjna Zeetex znajduje się również w Chinach. Początki marki datuje się na rok 2002, kiedy to została zaprezentowana, jednakże kilka lat wcześniej Zafco rozpoczęło dystrybucję opon Pirelli na kraje Bliskiego Wschodu i północnej Afryki.